İstanbul merkezli 9 ilde ‘KAFES-44’ operasyonu: 42 şüpheli yakalandı

Organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Son olarak; İstanbul merkezli 9 ilde düzenlenen ‘Kafes-44’ operasyonunda 42 kişinin yakalandığı belirtildi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 9 ilde elebaşılığını cezaevinde bulunan uluslararası zehir taciri ‘Türk Escobar’ı lakaplı Ürfi Çetinkaya’nın yaptığı suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendiğini açıkladı.

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

Yerlikaya yaptığı açıklamada, operasyon kapsamında Rüstem ve Hakan Çetinkaya’nın ve İnterpol kırmızı bülteni ile aranan H.Y.N.’nin de aralarında bulunduğu 42 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

ÇOK SAYIDA SUÇ ALETİ ELE GEÇİRİLDİ

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; MASAK ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; İstanbul merkezli İzmir, Afyonkarahisar, Malatya, Antalya, Çanakkale, Bilecik, Muğla ve Balıkesir’de düzenlenen operasyonlarda çok sayıda ruhsatsız tabanca, otomatik silah ele geçirildi. Bulunan çok miktarda döviz ve Türk Lirasına da el konuldu. 

DETAYLAR GELİYOR…

KAYNAK: İHA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x