Gökhan Taşkın’dan Kazdağları isyanı: Ölüyü diriyi bitirdiler!

Türkiye’nin en değerli hava sahası olan Kazdağlarında, Kanadalı altın madeni şirketi Alamos Gold, Kazdağları’nın Balaban ve Kirazlı mevkisinde yaklaşık iki yıl önce siyanürle altın çıkarmak istiyordu. Alamos Gold ve Nurol Holding’e bağlı TÜMAD Madencilik şirketine Tv100 kanalının Gece Haberleri programını sunan Gökhan Taşkın’da tepki gösterdi.

“KAZDAĞLARI’NA DOKUNDURTMAYACAĞIZ”

Sunucu Gökhan Taşkın, Akbelen Ormanları’nda yaşanan mücadeleye de değindi, “Bu kadınlarla mücadele demedikleri için bugün sabahın köründe devletin jandarmasını götürdüler ağaç kestiler. Biz sizin dolarınızın yeşiline karışmıyoruz ama siz bizim doğamızın yeşiline karışırsanız böyle konuşurum. Kazdağları’na dokundurtmayacağız.” dedi.

“NUROL HOLDİNG GÖZ GÖRE GÖRE ORMAN KATLİAMI YAPIYOR”

Dünyanın en temiz havasının Kazdağları olduğunu belirten Taşkın, “Doların yeşiliyle ilgilenenler Alplere tatile giderler, bizim Kazdağlarımıza neden dokunuyorsunuz?” diye sordu. Taşkın, “Nurol Holding, Kazdağları’da göz göre göre orman katliamı yapıyor. Ormanımızla işiniz ne sizin? Yaşamımıza kastediliyor.” diyerek Kazdağları’nı anlattı.

“ÖLÜYÜ DİRİYİ BİTİRDİLER, GÖZÜ KAZDAĞLARINA DİKTİLER”

Taşkın, “Ölüyü diriyi bitirdiler, nokta, nokta, nokta… Gözü Akbelen Ormanı’na, Kazdağları’na diktiler. O araya başka bir şey de kullanılabilir de ben kullanamam. Fakat atalarımız da doğru bir laf etmiş. Ölüyü, diriyi bitirdiniz, gözü Akbelen’e Kazdağları’na diktiniz. Hayrola, gerçekten hayrola, yeşil bizim yeşilimiz. Yok öyle yağma…” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x